NIEMCY 1990

W 1990 roku mistrzostwa świata odbyły się we Włoszech. Niemcy, a dokładnie Republika Federalna Niemiec (RFN) musiały zakwalifikować się z grupy 4.

Niemcy w grupie mieli reprezentacje Walii, Holandii i Finlandii. W pierwszym meczu Niemcy grali z Walią u siebie, mecz ten zakończył się wynikiem 2:1 dla Niemiec.

W drugim meczu grupowym Niemcy podejmowali Finlandie również u siebie. Mecz ten zakończył się wynikiem 6:1 dla Niemiec.

W trzecim meczu był to pierwszy wyjazd dla Niemiec, które udały się do Walii, z którą zremisowali 0:0.

Czwarty mecz to dtugi wyjazd dla Niemiec, tym razem do Holandii

Mecz ten zakończył się rówież remisem, ale tym razem 1:1.

Piąty mecz to rewanż z Holandią w Niemczech, który zakończył się remisem 0:0.

Szósty i ostatni dla Niemiec mecz w grupie kwalifikacyjnej do MŚ we Włoszech, odbył się w Finlandii, gdzie Niemcy wygrali 0:4.

Niemcy skończyli grupę z 9 punktami, co dawało im drugie miejsce w grupie tylko za Holandią, która miała punktów 10,

ale drugie miejsce również dawało im awans na mistzrostwa świata.

Niemcy na mistrzostwach świata znaleźli się w grupie D, w której były również Jugosławia, Kolumbia i Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA).

Pierwszym meczem Niemiec było starcie z Jugosławią, które zakończyło się wynikem 4:1.

Drugim meczem był pojedynek z ZEA, w krórym Niemcy wygrali 5:1.

Ostatnim meczem grupowym był mecz z Kolumbią, mecz ten zakończył się wynikem 1:1.

Po wszystkich meczach grupowych Niemcy zajeli pierwsze miejsce w grupie z dorbkiem 5 pkt.

Po wyjściu z grupy w 1/8 finału Niemcy musiały pokonać swojego rywala z grupy kwalifikacyjnej: Holandie.

W pierwszej połowie po jednym z zawodników obu reprezentacji dostało czerwone kartki, w Niemczech czerwoną zaobaczył Voller, a w Holandii Rijkaard.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, bramkę na 1:0 dla Niemiec strzelił Klinsmann w 51 minucie, na 2:0 podwyższył Brehme w 85 minucie.

W 89 minucie bramkę kontaktową dla Holandii zdobył Koeman z rzutu karnego,

i właśnie takim wynikem mecz się zakończył 2:1, Niemcy przeszły dalej do ćwierćfianłu.

W ćwierćfinale Niemcy podjeli Czechosłowacje. Mecz zakończył się skromną wygraną Niemiec 1:0, bramkę strzelił Matthaus z rzutu karnego w 25 minucie.

W drugiej połowie tego spotkania reprezentant Czechosłowacji, Moravcik, obejrzał czerwoną kartkę, którą dostał za otrzymanie drugiej żółtej kartki.

Niemcy w półfinale trafili na Anglie. W drugiej połowie w 60 minucie bramkę na 1:0 dla Niemiec zdobył Brehme. W 80 minucie dla Angli bramkę zdobył Lineker.

Mecz zakończył się wynikem 1:1 co oznaczało dogrywkę, ale w dogrywcę nie padła żadna bramka, więc zostały tylko konkurs rzutów karnych.

Każdy strzelał karne bezbłędnie do czwartej tury gdzie Pearce nie trafił dla Angli, później piłkarz Niemiec, Thon, trafił karnego,

co oznaczało że teraz strzelec Angli musi strzelić bo innaczej Anglia nie wejdzie do finału MŚ. Dla Angli strzelał Waddle, ale nie trafił co oznaczało, że Niemcy zagrają w wielkim finale.

W finale Niemcy mierzyli się z Argentyną. W pierwszej połowie nie działo się nic ciekawego. W drugiej połowie dwóch zawodników Argentyny obejrzało czerwone kartki.

Pierwszą w 65 min. Monzon, potem w 85 min. padła bramka na 1:0 dla Niemiec strzelecem bramki został Brehme z rzutu karnego, a w 87 min. czerwoną kartkę zobaczył Dezotti.

Nic więcej już się nie wydarzyło i mecz zakończył sie wynikem 1:0 dla Niemiec co oznaczało, że Niemcy zostali Mistrzami Świata w 1990 roku